Přednášející minulého ročníku

3/2018

Daniel Stach

Daniel Stach

moderace

LinkedIn moderátor a redaktor
Česká televize

Do České televize přišel na exkurzi jako fanoušek Hyde Parku ČT24. A v televizi už zůstal. Daniel Stach nyní působí v roli redaktora a moderátora. Každou sobotu moderuje Hyde Park Civilizace, který se zaměřuje na otázky vědy a současné společnosti.

Svou moderátorskou kariéru začínal v Českém rozhlasu Radio Wave, kde uváděl pořad Sports Take. Momentálně kromě České televize komentuje například Pražský mezinárodní maraton, Český pohár horských kol nebo Světový pohár ve vodním slalomu, v září 2013 provázěl svým hlasem návštěvníky Mistrovství světa ve vodním slalomu v pražské Troji.

Právě divoká voda je Danielu Stachovi hodně blízká. Vodnímu slalomu se věnuje od jedenácti let „Na vodě mě to pořád baví a baví mě i má práce. Věřím, že věci se mají dělat pořádně, a tak pro mě platí rčení 'Když už něco dělám, tak naplno,“ říká Daniel Stach, který se v roce 2015 objevil v žebříčku 30 pod 30, který je seznamem nejúspěšních mladých lidí podle časopisu Forbes.

Ondřej Staněk

Ondřej Staněk

S mikrovýrazy k úspěšné komunikaci

LinkedIn konzultant prezentačních dovedností, prezentačního designu a komunikace

Pomáhám firmám, které chtějí prezentovat své produkty a služby efektivněji, a jednotlivcům, kteří chtějí a potřebují svou prezentací prosadit sami sebe nebo svou myšlenku. Trénuji obchodníky v oblasti rozpoznávání emočních signálů, lži a klamu z mimických pohybů a řeči těla. Pracuji s řečníky, kteří vystupují na mezinárodních i tuzemských konferencích. Formou konzultací a školení pro startupy spolupracuji s agenturou CzechInvest a s inkubátory Laboratoř Nadace Vodafone, Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání a PointOne. Pravidelně zasedám v odborných porotách hodnotících nové a inovativní projekty. Rovněž působím jako člen kolegia startupového inkubátoru StartupVŠEM. Vystupuji na konferencích v oblasti vzdělávání. Mou hlavní činností jsou školení, individuální a firemní konzultace a prezentační design. Vytvářím obchodní prezentace na míru jak po obsahové, tak i vizuální stránce. Mezi mé klienty patří Česká spořitelna, T-Mobile, Blueberry.cz Apps, Medio Interactive, ValFin, PitPartners, WebExpo, Business Academy apod.

Karel Válek

Karel Válek

Asistent - mužský pohled na věc

LinkedIn servisní poradce / asistent
Partners Financial Services, a.s.

V patnácti letech jsem začal studovat Hotelovou školu v Kroměříži a začal se připravovat na samostatný život. Ten jsem odstartoval v devatenácti letech jako barman v nejlepším koktejlovém baru v Českých Budějovicích ve Žluté Ponorce a že to byla jízda. ;-) Ve třiceti letech jsem opustil bohémský život, ale lidem jsem chtěl být užitečný i nadále. A proto jsem započal kariéru ve společnosti Partners Financial Services, a.s., ve které působím dodnes. Prošel jsem vzděláním a pozicemi, které mě připravily nejen na to kvalitně se postarat o vlastní klienty, ale také zajistit bezproblémový chod klientského centra Partners Financial Services, a.s. v Českých Budějovicích a být oporou pro kolegy, kteří si to zaslouží. Když jsme se s mým kamarádským šéfem domluvili na asistentskou spolupráci, ani jeden z nás netušil, co vše nám to přinese. Šéf ve mně získal oporu, může se plně věnovat fungování a rozvoji firmy, vlastní klientele, ale také rodině a koníčkům. Já jsem se díky tomu zdokonalil v organizačních a metodických záležitostech, v zaškolování nových kolegů a v neposlední řadě mě naše spolupráce připravila na pozici odpovědného vedoucího klientského centra, kde je pod mým dohledem dodržován řád a hlavně příjemné prostředí pro klienty a kolegy, kteří mi někdy i nevědomky dokazují, že moje práce dává smysl.

Rostya Gordon - Smith

Rostya Gordon - Smith

Interview: Worklife balance, aneb Jak úspěšně spojit práci a rodinu

LinkedIn Zakladatelka
Minerva 21

Když v osmnácti letech odešla Rostya Gordon-Smith s několika librami v kapse do Anglie, netušila, že se na studiích na londýnské univerzitě seznámí se svým budoucím manželem Simonem Gordon-Smithem, bude s ním žít na několika různých kontinentech a společně vychovají čtyři syny.

Charismatická Rostya pracovala v nadnárodních firmách v Kanadě, Velké Británii, Japonsku, Brazílii, Estonsku, Hongkongu, Rusku a v dalších zemích, a po sametové revoluci také v Česku. Více než dvacet let působila v oblasti řízení a rozvoje organizací, lidí a týmů. V roce 2001 byla zařazena do žebříčku 50 vrcholových světových HR manažerů.

V roce 2006 byla vybrána mezi 20 nejvlivnějších žen v České republice. Založila konzultační společnost People Impact s. r. o. a iniciovala celonárodní soutěž pro nejlepší projekt v HR – „HREA“, tedy HR Excellence Award. Publikovala v odborných časopisech, v roce 2010 vydala spolu s Věrou Staňkovou motivační knihu Úspěšně s kůží na trh.

O čtyři roky později přivedla na svět projekt MINERVA 21 (www.minerva21.net), který klade velký důraz na posílení sebevědomí českých žen a s heslem „Čeříme vodu“ oslovuje ty české ženy, které na sobě chtějí pracovat, vzdělávat se, sdílet své zkušenosti, spolupracovat a pozitivně ovlivňovat své okolí a společenské dění.

Kateřina Pavlíková

Kateřina Pavlíková

(ROZ)HOVORY o štěstí

LinkedIn Senior Management Advisor People&Culture
ČSOB, a.s.

Absolvovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor: Psychologie a Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor: Podniková ekonomie a management, Psychologie a sociologie v řízení firmy. Od roku 2002 pracuje v bankovnictví, kde vystřídala rozmanité pozice a získala bohatou praxi v HR. Na tři roky byla poslána do zahraniční dceřiné společnosti, aby vedla Oddělení lidských zdrojů. Následně pracovala též jako kouč, psycholog a nezávislý HR konzultant a několik let vedla oddělení Rozvoje zaměstnanců. Zajímá se o projekty zaměřené na osobní i týmový rozvoj, vzdělávání v oblasti měkkých dovedností, psychologickou diagnostiku atd. Založila neziskovou organizaci, která nabízela psychologickou pomoc zejména ženám v náročných životních situacích. Též je absolventkou 5letého sebezkušenostního výcviku v psychodynamicky a hlubinně orientované psychoterapii. Je vdaná a má dva syny. 

 

Radek Hájek

Radek Hájek

(ROZ)HOVORY o štěstí

LinkedIn Change Zone Leader
ČSOB, a.s.

Radek  Hájek začal pracovat v bankovnictví již po ukončení VŠE. Kariéru odstartoval v GE Capital Bank. Do ČSOB přišel v roce 2004, kde prošel nejdříve financemi, IT a momentálně je leaderem INOVACÍ. Radek má 5 dětí a jeho největším koníčkem je letos aktivní příprava na Ironamana (triatlon), kterého se účastnil i v loňkém roce.

Petra Modrochová

Petra Modrochová

(ROZ)HOVORY o štěstí

LinkedIn Happiness Officer
ČSOB, a.s.

Žije s manželem a dvěma synky v domě u Kladna. Dříve pracovala jako vychovatelka v Jedličkově ústavu a pak přesedlala do korporátní sféry. V ČSOB pracuje již 8 rokem z toho třetím na oddělení INOVACÍ, jejich cílem je vymýšlet a zkoušet stále něco nového. Miluje cestování, projela s batohem celou Indii. 

Klára Černá

Klára Černá

(ROZ)HOVORY o štěstí

LinkedIn Senior Training&Development Specialist
ČSOB, a.s.

Vystudovala Bankovní management a Andragogiku. Má několikaleté zkušenosti z různých segmentů banky. Pracovala jako manažer týmu pro platební komfort, následně přešla do HR na pozici HR Business partnera a nyní se věnuje Vzdělávání a rozvoji. Zaměřuje se na osobní rozvoj a digitální gramotnost. Je vdaná, má dvě děti.

Lubomír Růžička

Lubomír Růžička

(ROZ)HOVORY o štěstí

LinkedIn Manager Back-office
ČSOB, a.s.

Narodil jsem se, žiju a je mi fajn. Během toho jsem zvládl vystudovat i nějakou tu školu nejprve Vyšší pedagogickou školu v Kroměříži, pak Sociální pedagogiku na Masarykově univerzitě v Brně, a moje velké finále proběhlo na UJAK v oboru andragogika už řekněme v poněkud zralejším věku. A to jsem chtěl být zpěvákem populárních písní.

Ale i dráha, kterou jsem po zralé úvaze zvolil (prostě Božský je jen jeden), byla, je a bude plná lidí, lidských příběhů a života vůbec. Hned po škole jsem začal pracovat v multikině, kde mi krátce po nástupu svěřili vedení týmu a když po 4 letech přišla reorganizace, stál jsem znovu na startu a vyběhl na svůj maraton směr HR. A vydržel jsem běžet hodně dlouho.. přes Siemens, Modřanskou potrubní až do ČSOB, kde jsem po 3 letech na HR zakotvil tzv. v provozu a stal se zase managerem. A díky tomu jsem měl možnost přičichnout k některým zákonitostem, které fungují ve svobodných firmách (díky osvícené šéfce) a zároveň zažít totální změnu přístupu k řízení. A hlavně jsem učinil nevídaný objev pro „ejčáristu“ – ten provoz funguje úplně jinak, než jsme si mysleli.Ale i tak zdravý selský rozum je nade vše, tak mám radost, že mám skvělý tým veselých lidí, kteří kromě toho skvěle dělají svou práci. Nemám já v tom životě vlastně štěstí?

 

Hana Šundová

Hana Šundová

Obchodní korespondence

LinkedIn lektorka

Jsem češtinářka tělem i duší. Vystudovala jsem učitelství češtiny, učila jsem děti i dospělé. Od roku 2004 pracuji v bankovnictví, pojišťovnictví, obchodě, sama podnikám, pomáhám s vedením rodinné firmy svému partnerovi. Všude si lidé píšou, telefonují, jednají spolu. A domnívají se, že jim ostatní rozumějí. Jsem součástí tohoto procesu. Píšu pořád. Sama za sebe i za druhé. Pozoruji, všímám si, sanžím se pochopit druhé. Zjistila jsem, kolik potíží a konflitů vzniká z nedorozumění. Napadlo mě, že můžu být užitečná tím, co umím. Proto vznikly mé kurzy obchodní korespondence. Znám pravidla českého pravopisu. Vyznám se v pravidlech technické normy i etikety. Vím, kde vyhledat něco, co nevím. Těší mě, když pěkně napsaný e-mail či dopis přispěje k vyřešení sporu, k porozumění. Vím, že e-mail a dopis jsou naši vyslanci, naši pomocníci při budování kvalitních vztahů v práci i v soukromí.

 

Jan Dolejš

Jan Dolejš

Digitální produktivita pro moderní asistentky

LinkedIn lektor osobní produktivity a moderních nástrojů
Digiskills

Jsem nadšenec do moderních technologií všeho druhu. Pomáhám lidem vybrat a správně uchopit digitální nástroje, které jim šetří čas a usnadňují život. Podílel jsem se na školení zaměstnanců Googlu nebo třeba specialistů O2 Guru pro českého operátora. Jsem členem projektu Digiskills.cz, kde se podílím na přípravách microlearningových videí a vedu workshopy spojené s osobní produktivitou a využitím moderních nástrojů."

Kateřina Šťastná

Kateřina Šťastná

Nejen kolegové, ale tým - Jak na úspěšný teambuilding

LinkedIn Head of Product and Quality
Top vision

Firemnímu vzdělávání a rozvoji se věnuji více jak 15 let. Na začátku své kariéry jsem působila na pozici personalisty ve společnosti Papirius, s.r.o. , kde jsem se věnovala všem personálním činnostem. Postupně jsem se začala více zaměřovat na samotný rozvoj zaměstnanců. Ve společnosti CET 21 jsem na pozici Talent manažera budovala systém vzdělávání a rozvoje pro moderátory a reportéry televize Nova. Následně jsem působila v Agrofertu, kde jsem stála u zrodu interní vzdělávací agentury AG Foundation, která zajišťovala rozvoj pro celou skupinu (více jak 25.000 zaměstnanců). Od roku 2011 jsem se v Raiffaisenbank věnovala talent managementu a trainee programům. Absolvovala jsem zde interní trenérskou akademii a vedla hard i soft skills školení.V současné době v pozici metodika a konzultanta v top vision navrhuji firemní rozvojové programy pro významné české společnosti a podílím se na jejich realizaci.Vystudovala jsem Andragogiku a personální řízení na Karlově univerzitě v Praze.

Radim Zabadal

Radim Zabadal

Nejen kolegové, ale tým - Jak na úspěšný teambuilding

LinkedIn Key Account Manager
Top vision

Profesnímu vzdělávání, obchodu a rozvoji lidí se věnuji v různých obměnách přes 18 let. V současné době působím na pozici obchodního manažera pro významné zákazníky v EDUA GROUP - největší vzdělávací skupině v ČR. Krom toho mám zkušenost z další jazykové školy a několika vzdělávacích firem. Působil jsem na pozici projektového a obchodního manažera ve společnosti Česká cesta, která se specializuje na firemní programy a rozvoj týmů. Důležitou zkušeností pro mě bylo spoluzaložení a lektorování kurzů týmové spolupráce pro školní kolektivy v rámci organizace JULES A JIM. Oblasti herních programů jsem zasvětil i téma své diplomové práce v rámci studia oboru Andragogika a personální řízení na FF UK.