Přednášející minulého ročníku

3/2017

Daniel Stach

Daniel Stach

Moderace

moderátor a redaktor
Česká televize

Do České televize přišel na exkurzi jako fanoušek Hyde Parku ČT24. A v televizi už zůstal. Daniel Stach nyní působí v roli redaktora a moderátora. Každou sobotu moderuje Hyde Park Civilizace, který se zaměřuje na otázky vědy a současné společnosti.

Svou moderátorskou kariéru začínal v Českém rozhlasu Radio Wave, kde uváděl pořad Sports Take. Momentálně kromě České televize komentuje například Pražský mezinárodní maraton, Český pohár horských kol nebo Světový pohár ve vodním slalomu, v září 2013 provázěl svým hlasem návštěvníky Mistrovství světa ve vodním slalomu v pražské Troji.

Právě divoká voda je Danielu Stachovi hodně blízká. Vodnímu slalomu se věnuje od jedenácti let „Na vodě mě to pořád baví a baví mě i má práce. Věřím, že věci se mají dělat pořádně, a tak pro mě platí rčení 'Když už něco dělám, tak naplno,“ říká Daniel Stach, který se v roce 2015 objevil v žebříčku 30 pod 30, který je seznamem nejúspěšních mladých lidí podle časopisu Forbes.

Rostya Gordon - Smith

Rostya Gordon - Smith

Budování vlastní pověsti / brandu

LinkedIn zakladatelka
Minerva 21

Když v osmnácti letech odešla Rostya Gordon-Smith s několika librami v kapse do Anglie, netušila, že se na studiích na londýnské univerzitě seznámí se svým budoucím manželem Simonem Gordon-Smithem, bude s ním žít na několika různých kontinentech a společně vychovají čtyři syny.

Charismatická Rostya pracovala v nadnárodních firmách v Kanadě, Velké Británii, Japonsku, Brazílii, Estonsku, Hongkongu, Rusku a v dalších zemích, a po sametové revoluci také v Česku. Více než dvacet let působila v oblasti řízení a rozvoje organizací, lidí a týmů. V roce 2001 byla zařazena do žebříčku 50 vrcholových světových HR manažerů.

V roce 2006 byla vybrána mezi 20 nejvlivnějších žen v České republice. Založila konzultační společnost People Impact s. r. o. a iniciovala celonárodní soutěž pro nejlepší projekt v HR – „HREA“, tedy HR Excellence Award. Publikovala v odborných časopisech, v roce 2010 vydala spolu s Věrou Staňkovou motivační knihu Úspěšně s kůží na trh.

O čtyři roky později přivedla na svět projekt MINERVA 21 (www.minerva21.net), který klade velký důraz na posílení sebevědomí českých žen a s heslem „Čeříme vodu“ oslovuje ty české ženy, které na sobě chtějí pracovat, vzdělávat se, sdílet své zkušenosti, spolupracovat a pozitivně ovlivňovat své okolí a společenské dění.

Ladislav Špaček

Ladislav Špaček

Etiketa a diplomatické jednání

expert na etiketu

Původním povoláním pedagog. Vyučoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, v letech 1990–1992 byl redaktorem a moderátorem Československé televize. Od roku 1992 působil téměř jedenáct let na Pražském hradě jako mluvčí prezidenta Václava Havla. Účastnil se bezpočtu vrcholných společenských událostí, jako doprovod prezidenta republiky navštívil více než 50 zemí světa, setkal se s desítkami prezidentů a členů královských rodin. Je autorem a protagonistou televizního seriálu Etiketa a napsal řadu knih o etiketě: Etiketa, Velká kniha etikety, Nová velká kniha etikety, Komiksová etiketa, Špaček v porcelánu, Business etiketa a komunikace, Etiketa do kapsy, je autorem hry Starling aneb Etiketa hrou, třídílné série knih etikety pro děti Dědečku, vyprávěj, Dědečku, ještě vyprávěj a Dědečku, už chodím do školy, etikety pro teenagery Tereza a knihy vzpomínek Deset let s Václavem Havlem. Originálním způsobem, pouze formou fotografií, přiblížil čtenářům etiketu v česko-anglické publikaci Obrazová etiketa. Působí jako konzultant v oboru komunikace a etikety, pořádá přednášky pro top manažery firem a úřadů.

Karel Oliva

Karel Oliva

Spisovná čeština – první cizí jazyk, který se učíme

jazykovědec a popularizátor českého jazyka

Vystudoval matematickou lingvistiku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy, působil v Bulharské akademii věd, na univerzitě v německém Saarbrückenu a ve výzkumném ústavu pro umělou inteligenci ve Vídni, poté byl dlouhá léta ředitelem Ústavu pro jazyk český Akademie věd. Je autorem dlouhé řady odborných i popularizačních publikací, s výsledky jeho aplikované vědecké práce se setkáváte i v programovém balíku Microsoft Office. 

Kamila Jetmarová

Kamila Jetmarová

Panelová diskuse s úspěšnými asistentkami

LinkedIn asistentka hokejového kouče Mariana Jelínka

S hokejovým koučem Marianem Jelínkem se poznali před šesti lety na jedné psychologické konferenci, kde oba přednášeli. Kamila v té době pracovala v psychologické poradně a to, co Marian říkal, ji zaujalo natolik, že ho poprosila o osobní konzultaci. Souhlasil a navrhl jí, jestli by s ním nechtěla napsat knihu. Nadšeně souhlasila. Postupně se jejich spolupráce rozšiřovala a dnes zařizuje vše potřebné okolo přednášek, kterých má Marian i několik denně. Společně píšou druhou knihu.

Denisa Kračmanová

Denisa Kračmanová

Panelová diskuse s úspěšnými asistentkami

LinkedIn asistentka ředitele
UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s.

Původně pro ni měla být práce asistentky jen jakýsi vstupní krok do nějaké korporace. Časem ale zjistila, že pestrá paleta činností, být tak trochu u všeho, co se děje, znát téměř celou firmu, možnost se podílet i na organizování konferencí a klientských akcí ji naplňuje a odpovídá jejímu naturelu nejvíce. Vyzkoušela práci office manažerky v malé firmě i asistentky představenstva v bance o 3000 zaměstnanců. Každá z těchto pozic měla svá plus i minus. Teď jsem dlouhodobě v plusu.říká Denisa.

Lenka Vejskrabová

Lenka Vejskrabová

Panelová diskuse s úspěšnými asistentkami

LinkedIn asistentka generálního ředitele
Burza cenných papírů Praha, a. s.

Na asistentských pozicích pracuje přibližně čtrnáct let, z toho více než sedm let na burze. Pro ředitele vyřizuje veškerou administrativní agendu, ale v podstatě spolu s kolegyněmi podporuje celý management společnosti. „Náplň práce se neustále mění a denně musím řešit nové úkoly, což mne udržuje pořád ve střehu. Snažím se přizpůsobit novým okolnostem a změnám co nejrychleji, ale nebojím se ani říci „nevím‘,“ říká o své práci.

Daniel Gamrot

Daniel Gamrot

Úspěšnější díky aplikacím

LinkedIn lektor osobní produktivity

Pořádá firemní i veřejná školení, díky kterým zvýšíte svou osobní produktivitu a zlepšíte time management. Naučí vás vytvořit si systém pro produktivní práci, používat myšlenkové mapy v byznysu, efektivně pracovat s mobilními technologiemi nebo vybudovat bezpapírovou kancelář díky Evernote. Jen za poslední rok prošla jeho semináři tisícovka účastníků z firem jako Orange SK, ECCO Slovakia, Renocar, J&T Services, Česká spořitelna, Moravia IT nebo Multisport Benefit, se kterými pracoval na budování nových dovedností pro zvýšení produktivity práce.

Lukáš Hrdlička

Lukáš Hrdlička

Komunikace, která vám ulehčí práci

LinkedIn zakladatel
Presenation

Lukáš Hrdlička pracuje jako lektor prezentačních dovedností a mezinárodní „Pitch Coach“. Je zakladatelem agentury Presenation, díky které proškolil již stovky lidí v mezinárodních firmách jako Citibank, D.A.S., IBM a PwC. Připravil řečníky na důležité prezentace, konference i soutěže ve Vídni, Budapešti, Londýně nebo San José. Připravil prodejní argumenty desítkám firem a zkušenosti načerpal v práci pro korporace, start-upy i projekty podporující podnikání, inovace a vzdělávání. Zkušenosti předával na konferenci TEDxEAL v Dánsku a jeho kurzy na portálu Seduo.cz patří s více než 6000 účastníky k nejoblíbenějším.

Kateřina Masopustová

Kateřina Masopustová

Zdravá záda plus - workshop

master instruktorka skupinových cvičení

Ještě jako studentka gymnázia získala titul mistryně světa v kategorii juniorů na osmiveslici a dále stříbrnou medaili na čtyřce bez kormidelníka. Současně již pronikala i do tajů fitness, především skupinových cvičení, v té době se jednalo především o aerobic. Svoje pestré zkušenosti s tréninkem obohacovala studiem oboru rehabilitační pracovník a následně studiem oboru fyzioterapie na FTVS UK. Všechny nabyté praktické znalosti se tak díky studiu spojily v hluboké porozumění tomu, jak funguje lidské tělo.

Magdalena Mikulandová

Magdalena Mikulandová

Prezentace lékařske metody Metabolic Balance

specialistka na zdravý životní styl

Magdalena pracuje 29 let ve zdravotnictví. Před 21 lety se rozhodla, že chce medicínu dělat jinak, než jak velí běžná nemocniční rutina a farmaceutické firmy a založila jako první v České republice nestátní zdravotnické zařízení. V roce 2000 byla oceněna prestižní cenou panevropskou společností Comenius jako podnikatelka roku za rozvoj a přibližování k západní Evropě v oblasti zdravotnictví. V roce 2008 se stala prvním zástupcem metabolic balance v České republice, metody, která úspěšně zvyšuje kvalitu života a zdraví dnes již tisícům klientů.

Anna Bodnárová

Anna Bodnárová

Individuální koučink

LinkedIn certifikovaný kouč

Ing. Anna Bodnárová, ACC -ICF certifikovaný kouč hlavou i srdcem.

Vystudovala chemicko-technologickou fakultu. Po dlouhodobé pedagogické praxi a konzultační činnosti v oblasti výběrových řízení absolvovala mezinárodně akreditovaný koučovací výcvik. Od roku 2013 se profesionálně věnuje individuálnímu koučování. Práce kouče činí její profesionální kariéru v oblasti vzdělávání ucelenou a smysluplnou.


Pracuje s firemní i soukromou klientelou a své klienty učí uplatňovat koučovací přístup při plnění pracovních úkolů a dosahování osobních cílů. Ve firemním prostředí se zaměřuje na konsolidaci vztahů na pracovišti, time management a hledání slabých míst projektové práce. Nabízí vyjasnění problémových situací a systematický přístup při hledání řešení.


Pravidelně se zúčastňuje konferencí, je součásti týmu prestižní personálně-poradenské společnosti Sky Select INT., s. r. o. a členkou Evropské rady pro mentoring a koučink v ČR ( EMCC Czech Republic).